Dobrze wykonana instalacja w połączeniu z nowoczesnym wyposażeniem zapewni komfort i bezpieczeństwo na długie lata. Od blisko 20 lat zapewniamy naszym klientom fachowe doradztwo i rzetelne wykonanie. Zadzwoń, napisz - to nic nie kosztuje !

Systemy alarmowe i kontroli dostępu

Systemy te pozwolą Ci na zabezpieczenie pomieszczeń o szczególnym znaczeniu ... A czy można powiedzieć, że dom ma dla nas szczególne znaczenie ?

Czym jest system alarmowy ? Jak możemy zabezpieczyć nasz dom, firmę ? Czy alarm jest nam potrzebny tylko gdy nie ma nas w domu ? Co mi mogą ukraść i po co będą się włamywać ? 

Te i wiele innych pytań zadaje sobie każdy stający przed pytaniem czy jest mi to potrzebne.

Postaramy się tu w skrócie opisać jak działa prawidłowo zaprojektowany system i jaką rolę spełnia, jakie są jego możliwości a na powyższe pytania odpowiedz nasunie się sama.

Podstawowy system alarmowy składa się z trzech zasadniczych elementów (zespołu elementów)

- centrali alarmowej z interfejsem użytkownika

- elementów detekcyjnych (czujników)

- sygnalizacji zadziałania i powiadomienia o zdarzeniu

Taki system w podstawowej konfiguracji ma za zadanie w czasie czuwania wykryć ruch w pomieszczeniu i zasygnalizować to za pomocą syreny akustyczno-optycznej. Jest to najczęściej spotykana konfiguracja w systemach bezpieczeństwa, stosowana w większości domów i obiektów biurowych czy też handlowych.

Wynika to z faktu, iż podejście do zabezpieczenia obiektów od wielu lat jest bardzo zdawkowe i oparte wyłącznie o czynnik finansowy a nie o analizę zagrożeń i komfort użytkowania. Na początku naszej działalności mieliśmy możliwość współpracy z instytucjami bankowymi, które w tamtym czasie podlegały odrębnym przepisom bezpieczeństwa oraz procedurą wdrażania zabezpieczeń technicznych. Dało nam to możliwość poznania ciekawych i unikalnych na dzień dzisiejszy metod doboru i konfiguracji systemów zabezpieczeń.

Jak wcześniej wspomnieliśmy podstawowy system alarmowy składający się z trzech zasadniczych elementów nazywa się tak naprawdę systemem sygnalizacji włamania, co jednoznacznie określa jego funkcję i możliwości - system ma za zadanie powiadomić o zaistniałym fakcie włamania do chronionego obiektu (intruz jest wewnątrz). Jest to działanie systemu wystarczające dla obowiązujących przepisów, umożliwiające uzyskanie opinii technicznej a co za tym idzie zniżki w ubezpieczeniu. Ale czy tak naprawdę jest to satysfakcjonujące dla użytkownika ?

No właśnie w tym miejscu przydaje się wiedza i doświadczenie umożliwiające analizę potrzeb i oczekiwań a zwłaszcza zagrożeń.

Dzisiejsze elementy detekcyjne systemów alarmowych dają wiele ciekawych możliwości dopasowania poziomu zabezpieczenia do potrzeb użytkownika i charakteru obiektu.

Jednymi z częściej zadawanych pytań są :

- czy mogę być w domu gdy system będzie załączony ?

- gdy mój pies zostaje w domu to mogę załączać alarm ?

- chcę wiedzieć czy ktoś się zbliżą do mojego domu a nie czy jest w środku – czy to możliwe ?

- a co jak zabraknie prądu ?

- jak będę spał to system może być załączony ?

Te i wiele jeszcze podobnych pytań słyszymy niemal przy każdej rozmowie a więc szybka odpowiedz :

- tak można zabezpieczyć okna i drzwi nie włączając czujników ruchu i swobodnie poruszać się po domu.

- tak można załączyć alarm pozostawiając pupila w domu pod warunkiem, że instalator dobrał odpowiednie czujniki.

- tak jest wiele rodzai czujników i barier do zastosowań zewnętrznych więc możemy zabezpieczyć teren przed domem.

- system alarmowy ma dołączony akumulator, który przy prawidłowym dopasowaniu zapewni sprawne funkcjonowanie systemu nawet na 24 godziny bez zasilania sieciowego.

- tak jest to wręcz wskazane, gdy idziemy spać dobrze zaprojektowany system alarmowy umożliwi nam pełne zabezpieczenie części pomieszczeń oraz obwodowe (okna drzwi) pomieszczeń w których się znajdujemy, do tego czujniki gazów usypiających dopilnują aby użytkownicy nie zostali uśpieni gazem, czujniki tlenku węgla zabezpieczą przed zaczadzeniem przez nie wygaszony kominek itd.

Odpowiadając na te kilka najczęstszych pytania jednocześnie pokazujemy dalsze możliwości systemów alarmowych takie jak zabezpieczenie terenu wokół chronionej nieruchomości czy zabezpieczenie obwodowe budynku w postaci czujników zbicia szkła, wibracyjnych czy otwarcia na stolarce okiennej i drzwiowej.

Ponadto nowoczesny system alarmowy to nie tylko zestaw urządzeń antywłamaniowych to również dla wielu obiektów system detekcji pożaru, ulatniania się niebezpiecznych gazów (CO, Propan-Butan, Metan, Chloroform) czy też wycieku cieczy niepalnych a nawet kontroli temperatury.

Nowoczesne systemy alarmowe poinformują nas o wielu zagrożeniach ale nie tylko ponieważ w wielu wypadkach mogą one wysterować urządzenia wykonawcze zapobiegające zwiększeniu zagrożenia lub szkody np. uruchomić elektrozawór wody odcinający jej dopływ do budynku, włączyć wentylację mechaniczną itd.

Więc czy jest sens rozmawiać o systemie alarmowym ?

Aktualności

 • EVER
  Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą zasilaczy awaryjnych, listew antyprzepięciowych oraz systemów zasilania awaryjnego EVER&Fogo
 • GRENTON
  To już blisko 5 lat jak nasza firma z powodzeniem wdraża nowoczesne systemy SmartHome polskiej firmy GRENTON
 • FIBARO
  FIBARO to polski producent bezprzewodowych systemów SmartHome. Stanowi idealne rozwiązanie dla tych wszystkich którzy w łatwy i szybki sposób chcieli by wyposażyć swój dom lub biuro w system SmartHome ale ich instalacja uniemożliwia wykorzystanie modułów przewodowych.
 • Oszczędz do 80% kosztów. Jak to zrobić?
  Wykorzystaj wszechstronne zalety oświetlenia LED! Technologia LED jest uważana za najważniejszy wynalazek w historii oświetlenia od czasu wynalezienia przez Edisona żarówki ponad 100 lat temu. Wysoka wydajność osiągnięta dzięki stałej poprawie sprawności systemu i czasu eksploatacji, uniwersalny wygląd i kolor, ekologiczne rozwiązania i liczne możliwości zastosowania - wszystko to sprawia,…
  Czytaj dalej...
 • MAZi - kamery dla wymagających
  MAZi zaawansowana technologia kamer i rejestratorów megapikselowych IP-TV zmienia możliwości systemów telewizji dozorowej.
  Czytaj dalej...

Strona ta używa plików Cookies, pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich przetwarzanie