Zajmujemy się profesjonalnym wykonawstwem sieci i systemów elektrycznych oraz teletechnicznych dla budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego i usługowo handlowego.

Instalacje elektryczne

Sprawna i nowoczesna instalacja elektryczna to dzisiaj podstawa działania każdego obiektu!

Nowoczesna instalacja elektryczna powinna być wykonana z przewodów z żyłami miedzianymi i podzielona na obwody doprowadzające prąd do grup gniazd wtykowych, punktów oświetleniowych, a także pojedynczych urządzeń wymagających osobnego zasilania. W jednym obwodzie nie powinno być więcej niż dziesięć gniazd wtyczkowych lub 20 punktów świetlnych.

Każdy obwód ma osobne zabezpieczenia. Dzięki temu w razie awarii odłącza się tylko uszkodzony obwód, a nie całą instalację.

Obwody jednofazowe wykonuje się z trzech przewodów (przewód fazowy, neutralny i ochronny), a trójfazowe  - jako pięcioprzewodowe (trzy przewody fazowe, przewód neutralny i ochronny).

Zabezpieczenia poszczególnych obwodów i całej instalacji umieszcza się w rozdzielnicy. Stosuje się dwa rodzaje zabezpieczeń: różnicowoprądowe i nadmiarowoprądowe. Pierwsze reagują na wszelkie nieprawidłowości w instalacji elektrycznej, na przykład uszkodzenie zasilanego urządzenia. Drugie wykrywają przeciążenia lub zwarcia w chronionym obwodzie. Zabezpieczenia reagują na tyle szybko, odłączając obwód, by nie powstało zagrożenie dla ludzi lub pożar.

W nowoczesnej instalacji elektrycznej powinny znaleźć się gniazda z bolcem, a także ochronniki przeciwprzepięciowe chroniące instalację przed skutkami wyładowań atmosferycznych oraz licznik energii elektrycznej.

 

Aktualności

  • Oszczędz do 80% kosztów. Jak to zrobić?
    Wykorzystaj wszechstronne zalety oświetlenia LED! Technologia LED jest uważana za najważniejszy wynalazek w historii oświetlenia od czasu wynalezienia przez Edisona żarówki ponad 100 lat temu. Wysoka wydajność osiągnięta dzięki stałej poprawie sprawności systemu i czasu eksploatacji, uniwersalny wygląd i kolor, ekologiczne rozwiązania i liczne możliwości zastosowania - wszystko to sprawia,…
    Czytaj dalej...
  • MAZi - kamery dla wymagających
    MAZi zaawansowana technologia kamer i rejestratorów HD-TV oraz megapikselowych IP-TV zmienia możliwości systemów telewizji dozorowej.
    Czytaj dalej...

Strona ta używa plików Cookies, pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich przetwarzanie